+420 603 289 661 diafood@diafood.cz

Vhodné potraviny a diabetik

Diabetik to má těžké. Když někam přijdu, kde mne mají poučit, co a jak mohu jíst, uslyším: jíst 5x denně, hodně zeleniny, nějaké ovoce, maso, málo příloh, a k tomu se hýbat. A zejména se nesmíte přejídat! Že nemáte šťávu do vody – vymačkejte si tam citron! Nemůžete si osladit kafe – pijte ho hořké, je to přirozené! Ale proboha, já si na tom chci taky pochutnat, ne se do konce života přemáhat, abych splnil požadavky diabetologů a výživových poradců na něco, co vlastně nemusí být úplně nutné.

A co se týká standardního jídla, je to ještě horší. Nemám čas – to je obvyklá výmluva na to, proč nejím úplně zdravě a k tomu ještě – zeleniny se nenajím, sním jí mísu a koukám, co bych si ještě dal, pořád sedím za počítačem a večer se zhroutím k televizi, každý důvod dobrý, proč pravidla nedodržovat, ale když ta energie už večer vážně chybí.

V zásadě se dá říci, že diabetikovi škodí zejména cukry a současně nadváha a obezita, zejména ta v oblasti břicha, jak zdůrazňuje moje žena lékařka a má pravdu. Diabetik tedy musí řešit energetický příjem, aby odpovídal dennímu výdeji a netloustnul, v lepším případě něco shodil. A když už má kila navíc, tak aby se hýbal, neboť poslední studie prokazují, že když už "fat", tak je k tomu taky důležité "fit"!

Vyzkoušejte z našeho e-shopu:

venchi-cokolada-latte-s-orechy-100g

darbo-ovocna-pomazanka-jahoda-330g

diety-meal-pro-rajcatova-kremova-polevka-7-porci


Scroll to Top