+420 603 289 661 diafood@diafood.cz

Prolog

Je mi padesát. Jsem diabetik. Moje žena je lékařka. Miluji sladké. Nekouřím a v zásadě ani nepiji. Mám nadváhu. Smrtelná kombinace – šach mat. Co s tím? Přemýšlím nad tím a nenacházím smysluplné řešení. Když tak večer prohledávám, co bych si dal, i když vím, že bych neměl, napadá mne, že při mých nákupech na síti se mi vlastně nepodařilo najít dobré produkty bez cukru nebo se s nízkým obsahem cukru na jednom místě. V kamenných obchodech už vůbec.

Vždy, když jdu do supermarketu, zabrousím do oddělení „DIA“, zda už tam není něco, co by se dalo pozřít, respektive si pochutnat, nenajdu taky nic. A pokaždé, znovu a znovu zjišťuji, že tam nic není. Ty samé sušenky s fruktózou, tři druhy čokolád, zase s fruktózou, něco navíc pro změnu s fruktózou, ale diabetiku plakej, roň slzy jako hrachy, obchody na tebe kašlou! Dobrá šťáva do vody bez cukru – někde záchvěv vyloženě chemického hnusu, ale jinak ani ťuk. Džem bez přidaného cukru – nula, nebo to ovoce vidělo z rychlovlaku. Kečup bez přidaného cukru – Hellmans i Heinz dělají se sníženým obsahem cukru, ale bez přidaného cukru zase nic moc.

Tak jsem si řekl, už mne to nebaví. Vždyť 10% populace má cukrovku, další se snaží snížit příjem cukrů a energie, ty produkty existují, řada jich je skvělých a dobrých, ale de facto je nikdo neprodává. Tak jsme se rozhodli – zkusme to. Připravili jsme pro Vás nákupní prostor, kde se budeme snažit nabízet tyto produkty, které se sice nedají jíst ve velkých množstvích, i když jsou bez cukru, ale jsou o něco vhodnější, než ty klasické, minimálně mají nižší energetickou hodnotu. A řada z nich je i bezlepkových!


Scroll to Top